"אנרגיה יצירתית" - על אמנים ויוצרים בגדרות

עודכן ב: 27 ספט 2020

לפני עשור חיפשו במשרד החוץ איך למתג את מדינת ישראל בצורה חיובית ברחבי העולם והחליטו לתאר את ישראל כמעיין שופע של “Creative Energy”. ללא ספק דרך מקורית לשווק את החוצפה, התושיה והאופי הישראלי לעולם (סקרנים? תוכלו לקרוא על פרויקט המיתוג כאן).


אבל אם מדברים על אנרגיה יצירתית אמיתית, במובן הפורה והטוב של העניין, אז גדרות התברכה בכמויות עצומות של יצירה מקורית ומיוחדת, שספק אם ניתן למצוא כמוה במקום אחר. את המורשת הספרותית של ס. יזהר ואת היצירה הפורה של אגי משעול רובנו מכירים ומוקירים. אבל האם הכרתם את היוצרים ה"צעירים" יותר שחיים בקרבנו ומפיחים חיים במילים, בצבעים ובצלילים?


בתקופה שבה יותר מתמיד אנו צריכים לגלות תעצומות נפש, אנו מזמינים אתכם להיטען, להתבונן, לקרוא ולהאזין לכמה מהיוצרים שחיים בקרבנו. אנו מבטיחים לכם חוויה מרגשת שכולה "תוצרת גדרות".סמנכ"לית מצליחה ביום וציירת בלילה

רחלי עברה לכפר אביב לפני 12 שנים והתאהבה בגדרות ובקהילה שלנו. היא אשת קריירה וסמנכ"לית מצליחה בחברה גדולה שציירה כל חייה אבל תמיד "למגירה". בעקבות מותו של אחיה לפני 3 שנים, מצאה את עצמה שוקעת יותר ויותר בציור כחלק מתהליך ההתמודדות עם האובדן והכאב. משבר הקורונה העצים עוד יותר את הצורך שלה לצייר והיא מצאה את עצמה שוקעת לעיתים למשך 12 שעות רצופות בעבודה מול כן הציור.


בעקבות תגובות נלהבות שקיבלה ממשפחה וחברים בשבועות האחרונים, התחילה רחלי למכור את ציוריה למי שמעוניין ביצירה ייחודית לביתו. רחלי שואבת השראה מצילומים שונים שהיא נתקלת בהם ומציירת בצבעים עזים של אקריליק על קנבס.


מציורים שקשה לה במיוחד להיפרד היא מכינה הדפסים בבית הדפוס wow בעשרת (הכל נשאר בקהילה!) ומוסיפה להם שכבות של צבע, שילוב מיוחד של הדפס וציור.מאיסטנבול ליישובי גדרות

נירי שדה מכפר אביב, ניגן במוסיקה קל